Wymówki na każdy dzień

  • 5,0
  • 0
Wymówki na każdy dzień
Wymówki na każdy dzień

Wymówki na każdy dzień

  • 5,0
  • 0

Wymówki na każdy dzień?

„Zaraz”, „już”, „chwila” – każda mama słyszała to kilka razy. Ile ludzi, tyle wymówek. Pora je porzucić!

Czasem nie wykonujemy jakichś zadań, bo twierdzimy, że druga osoba zrobi to lepiej. Niestety często powodem, dla którego odrzucamy obowiązki, jest nasze lenistwo. Potwierdzają to dane z raportu na temat podziału obowiązków w polskich gospodarstwach domowych, zrealizowanego na zlecenie marki Indesit.

Chcemy spędzać czas razem, a jednak ciągle szukamy wymówek, by tego nie robić. Tak, wspólne wykonywanie obowiązków to również wspólny czas! Dzielenie ze sobą chwil nie zawsze opiera się tylko na rozrywce, szczególnie w domu.

Co przede wszystkim warto zrobić? Warto rozmawiać! Podział domowych obowiązków powinien być ustalony wspólnie przez wszystkich domowników. Badania dowodzą, że pary przed 30-stką mają z tym większy problem niż partnerzy i partnerki z większym stażem. Co więcej, młodzi mają więcej wymówek, aby wykręcić się ze swoich zadań.

Najpopularniejsza? „Ty zrobisz to lepiej/szybciej”. Niestety tutaj prym wiodą panowie, którzy przyjmując taką narrację próbują zrzucić obowiązki na swoją partnerkę. Panie częściej rezygnują z podjęcia działania, kiedy nie mają na nie ochoty. Na „nie chce mi się” wskazuje aż 34% ankietowanych. W obu przypadkach idea #DoItTogether, czyli #ZróbmyToRazem jest świetnym rozwiązaniem.

Oprócz odhaczenia zadań, zyskamy jeszcze inne benefity: skrócimy czas jego wykonania i okażemy sobie wsparcie, co jest niezwykle ważne w gospodarstwach domowych. Poza tym robiąc coś razem, możemy czerpać z tego więcej przyjemności, bo przecież nieważne CO, ważne Z KIM!

Oceń przepis 5,0
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wymówki na każdy dzień
Średnia ocena: 5,0
Ilość ocen: 54