Marchewka w tęczowych kolorach

  • 5,0
  • 0
Marchewka w tęczowych kolorach
Marchewka w tęczowych kolorach

Marchewka w tęczowych kolorach

  • 5,0
  • 0

Marchewka w tęczowych kolorach?

Już dzieciaki od najmłodszych lat wiedzą, jaki kolor ma marchewka. Na szczęście natura lubi zaskakiwać. Poznajcie tęczowe odmiany tego warzywa!

Jemy coraz bardziej świadomie i zdrowo. Niektóre rzeczy są dla nas tak oczywiste, że nawet nie musimy się nad nimi zastanawiać. Przykład? Pomarańczowa marchewka! Norma! Tymczasem historia tego warzywa jest zaskakująca i bardzo kolorowa!

Fioletowe, purpurowe czy żółte marchewki kojarzą się nienaturalnie? Niespodzianka! To ich pomarańczowa siostra jest wynikiem ingerencji w geny i to… w celach politycznych! Marchew hodowana do XVI wieku miała szeroką gamę barw i było to całkiem normalne. Dopiero za sprawą holenderskich rolników, którzy wspierali walkę o niepodległość swojego kraju, wyhodowano jej nową, pomarańczową odmianę. Tak, dokładnie taką, jaką znamy dzisiaj z naszej kuchni. Od tego czasu pozostałe odmiany marchwi odeszły w zapomnienie.

Na szczęście z modą na zdrowe jedzenie wracają też kolorowe odmiany naszej pomarańczowej ulubienicy. Choć w Polsce jeszcze trudno ją dostać, warto jej spróbować. Kolorowe marchewki zaskoczą nie tylko smakiem, ale staną się również oryginalnym dodatkiem do potraw.

Tradycjonalistów uspokajamy: SPOKOJNIE! Pomarańczowa koleżanka na pewno zostanie na rynku i będzie święcić triumfy jeszcze przez długie lata! Przypominamy, że właśnie taką marchew znajdziecie w babeczkach Delecta Z serca natury. Ich kolor zależy od Was – możecie szaleć z dekoracjami według gustu!

Oceń przepis 5,0
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Marchewka w tęczowych kolorach
Średnia ocena: 5,0
Ilość ocen: 62