Magia słodyczy

  • 5,0
  • 0
Magia słodyczy
Magia słodyczy

Magia słodyczy

  • 5,0
  • 0

Magia słodyczy?

Andrzejki to ostatni moment na huczną zabawę przed końcem roku. Wróżby, przepowiednie i… budyń! W cieście francuskim, w rurkach i ciasteczkach. Kto wie? Może te przekąski będą miały też magiczne właściwości?  

Świat jest ciekawszy, jeśli znajdziemy w nim odrobinę magii. Niby nikt nie wierzy we wróżby, ale w tę jedną noc każdy chce poznać przepowiednie na kolejne miesiące. Klasyczne ciasteczka z wróżbą do przeszłość. Na tegorocznej imprezie andrzejkowej będzie królować budyń! Wystarczy odrobina wyobraźni, żeby nadać mu nową formę oraz magiczne właściwości.

Pierwsza propozycja, to budyń w cieście francuskim. Wystarczy przygotować ulubiony budyń (można w nieco gęstszej formie) i pocięte na mniejsze prostokąty ciasto francuskie. Nakładamy budyń między dwa kawałki ciasta francuskiego, delikatnie nacinamy górę i pieczemy w rozgrzanym do 220 stopni C piekarniku przez około 15-20 minut. Masz 4 smaki i nigdy nie wiesz, na który trafisz. Każdy z nich oznacza powodzenie w jednej z życiowych sfer: miłości, pracy, zdrowiu i pasjach!

Klasyka w nowym wydaniu? Rurki z kremem… bez kremu! Chcesz zaskoczyć gości? Zamiast śmietany użyj budyniu! Ciasto możesz przygotować samodzielnie, ale równie dobrze sprawdzą się gotowe rurki, które można kupić w cukierni. Wystarczy napełnić je budyniem, przygotowanym w mniejszej ilości mleka, żeby był bardziej gęsty, w wybranym smaku i poczekać, aż stężeje. Szybka i wyjątkowa przekąska gotowa! Rurki można wykorzystać też do wróżenia w parach. Kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu? Przełamcie budyniową rurkę i porównajcie. Krótsza część oznacza krótszą drogę do ołtarza!

Oczywiście ciasteczek nie może zabraknąć, ale zaserwuj je w nowej formie. Z kruchego ciasta przygotuj „koszyczki”. Uzupełnij je wystudzonym budyniem, dodaj owoce i… krateczki z dobrą wróżbą. Przynajmniej nikt nie będzie zaskoczony papierkiem znalezionym z zaskoczenia w ciastku!

Oprócz pyszności, marka Delecta życzy samych pomyślnych przepowiedni! Kto wie? Może spełnią się naprawdę?

Oceń przepis 5,0
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Magia słodyczy
Średnia ocena: 5,0
Ilość ocen: 46