Egzotyczne wakacje w domu

  • 5,0
  • 1
Egzotyczne wakacje w domu
Egzotyczne wakacje w domu

Egzotyczne wakacje w domu

  • 5,0
  • 1

Egzotyczne wakacje w domu?

Smaki, które przywodzą na myśl odległe, wakacyjne kraje… Znacie je? Dobre wieści! Nie trzeba jechać na koniec świata, żeby poczuć trochę egzotyki we własnym domu.

Po co jechać na Karaiby, jak lato w Polsce jest niczego sobie? Słońce, upały… Wystarczy włączyć sobie szum morza z głośników, zamknąć oczy i przenosimy się na gorące wyspy. Za mało? No tak – smaki. Spokojnie, plażowy barek, który dziś przeniósł się do naszej kuchni, oferuje same egzotyczne smaki.

Barman poleca koktajl morelowo-truskawkowy z cukrem kokosowym i orzechami. Jeśli ktoś ma większą fantazję, można go podać w kokosie, ale… przecież mamy wystarczająco dużo wyobraźni! Nawet w wysokiej szklance będzie pasować wyśmienicie.

Druga pozycja w menu dedykowana jest dla spragnionych witamin. Słońce potrafi z człowieka wyciągnąć siły, a energii doda smoothie szpinakowe z cytrusową nutą. Aksamitne, zdrowe i lekko kwaskowate. W sam raz na leżakowanie. Na balkonie również.

Tylko wakacje mijają, a my coraz bardziej tęsknimy za rodziną i tradycyjnymi pozycjami w menu… I teraz jak przekonać babcię, że klasyczna konfitura może mieć egzotyczny rodowód? Spróbujcie podsunąć jej to, niech spróbuje. Konfitura bananowa z cukrem o smaku kokosowym i kurkumą łamie wszelkie schematy, a smakuje jak czyste złoto. Trochę też tak wygląda, bo kurkuma nadaje jej wyjątkowy kolor.

No i jak? Nie takie straszne te wakacje w mieście! A egzotyczne kraje zostawmy sobie… na zimę!

Oceń przepis 5,0
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Egzotyczne wakacje w domu
Średnia ocena: 5,0
Ilość ocen: 57