Domowa Królowa Śniegu

  • 5,0
  • 0
Domowa Królowa Śniegu
Domowa Królowa Śniegu

Domowa Królowa Śniegu

  • 5,0
  • 0

Domowa Królowa Śniegu?

Lodówka – zdarza się, że otwierasz i zamykasz ją bez celu. To jedno z najważniejszych urządzeń w domu. Na pewno wiesz, jak oszczędnie i właściwie z niej korzystać?

Trzymamy w niej to, co później trafia do naszych brzuchów. Dlatego warto o nią dbać! Nieprzyjemne zapachy to jedno, ale dokładne czyszczenie powinno zapisać się w naszym kalendarzu jako regularne działanie. O czym należy pamiętać? Podpowiadają eksperci marki Indesit.

  1. Rozmrażanie! To ochroni nas przed bakteriami i pozwoli utrzymać higienę lodówki. Kiedy rozmrażać? Zawsze, gdy grubość lodu osiągnie ok. pół centymetra. Jeśli nie będziemy tego robić, zużycie energii elektrycznej może wzrosnąć nawet o 10%! Często prowadzi to również do uszkodzenia szuflad. Pamiętaj, żeby przed rozmrażaniem lodówki wszystko z niej wyjąć! Łącznie z plastikowymi i szklanymi elementami.
  2. Elementy lodówki można śmiało myć wodą z octem lub z sokiem z cytryny. Zapach szybko wywietrzeje, nie ma się czym przejmować! Za to pozbędziemy się nieprzyjemnej woni z lodówki. Raz na jakiś czas warto skorzystać z profesjonalnych środków czyszczących. Nim elementy trafią z powrotem do chłodziarki, muszą dokładnie wyschnąć. Uwaga! Pochłaniacze zapachów nie zapewniają czystości we wewnętrzu lodówki, więc nie mogą być jedynym sposobem zachowania w niej higieny!
  3. Czyszczenie otworu odpływowego. Brzmi przerażająco, ale spokojnie, to nic trudnego! Odpływ musi być drożny, aby w lodówce nie zbierała się woda, co prowadzi do uszkodzeń.
  4. Zimne dla zimna! Pamiętaj, aby nie przechowywać gorących dań w lodówce. Zawsze należy poczekać, aż wystygną. Lodówka dla ochłodzenia gorącego jedzenia musi zwiększyć swoje obroty kilkakrotnie, ze szkodą dla naszego portfela i bezsensownie zużytej energii. Trzeba to wziąć na chłodno!
  5. Drzwi! Podobnie jak w życiu, powinniśmy się domagać zamykania drzwi od lodówki. Wbrew pozorom nasze przeglądanie jej zawartości przez dłuższą chwilę zabiera bardzo dużo energii, dlatego starajmy się być bardziej decyzyjni. Lodówka to urządzenie, które powinno być zamknięte, by trzymać odpowiednią temperaturę.

Te proste 5 punktów pozwoli cieszyć się funkcjonalnością lodówki przez długie lata. Wystarczy trochę poświęconego czasu, by zaoszczędzić i przedłużyć żywot tego ważnego członka domowego gospodarstwa!

Oceń przepis 5,0
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Domowa Królowa Śniegu
Średnia ocena: 5,0
Ilość ocen: 53