Serduszka z niespodzianką

2 h 6 porcjiŚredni

Składniki

Pobierz piki

Wstęp

Miłość spada na nas w najbardziej niespodziewanych momentach. Czasami wystarczy wyjść z domu do ulubionej cukierni, by spotkać swoją drugą połówkę. Tak właśnie było z moją siostrą, która jeszcze kilka lat temu nie wierzyła w prawdziwą miłość. W poranek walentynkowy szukając deseru na pocieszenie znalazła…prawdziwą miłość! Zamiast spędzić wieczór z deserkiem na pocieszenie postanowiła spotkać się z dopiero co poznanym Piotrkiem na randce i tak są ze sobą do dziś. Nigdy nie wiesz, co Cię spotka za rogiem 😉

Jak przygotować serduszka z niespodzianką?

Z mąki, cukru, masła i kakao zagniatam szybko ciasto, dodając sok z cytryny i proszek do pieczenia. Odkładam do lodówki na 25 minut. Schłodzone ciasto rozwałkowuję i wycinam 18 większych serc. Jeśli ciasta jest za mało może być 15. 12 serc odkładam, a w pozostałych sześciu robię otwór wycinając go mniejszym sercem. Tak przygotowane ciastka piekę około 10 minut w 180 stopniach.

Upieczone ciastka składam w następując sposób: na spód daję duże serce, następnie za pomocą lukru przyklejam serce z dziurką. Do środka wsypuję kolorowe mini piegi a całość przykrywam dużym sercem. Wierzch dekoruję lukrem.

Średnia: 5,00 / 5 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Loading...