Ciasto z borówkami i białą czekoladą - Delektujemy.pl
Trudność: 1 / 3
Ilość porcji: 12
Czas przygotowania: 60 min.

Składniki

Na ciasto:

Na dżem borówkowy:

  • 50 g borówek amerykańskich
  • 25 g cukru
  • kilka łyżek wody

Na ganache:

Przygotowanie

PRZEPIS NA TORTOWNICĘ O ŚREDNICY 24 CM

KROK 1: Masło roztop w rondelku i odstaw do ostygnięcia. Do miski wbij jajka, dodaj cukier oraz cukier wanilinowy. Miksuj przez 2-3 minuty do uzyskania białej piany. Dodaj olej, roztopione masło, jogurt naturalny oraz aromaty cytrynowy. Zmiksuj do połączenia. 

KROK 2: Mąkę oraz proszek do pieczenia wsyp na sitko i przesiej do ciasta. Wymieszaj do połączenia. Okrągłą tortownicę o średnicy 24 cm wyłóż papierem do pieczenia. Wlej połowę ciasta, wsyp borówki i zalej pozostałym ciastem. Piecz przez 30-35 minut w temperaturze 170 stopni C do suchego patyczka. Odstaw do ostudzenia. 

KROK 3: Przygotuj dżem borówkowy - 50 g borówek umieść w rondelku razem z cukrem i wodą. Gotuj przez 10 minut, następnie przetrzyj przez sitko.

KROK 4: W innym rondelku zagotuj śmietankę, następnie dodaj kropelki z białej czekolady i odstaw na 2 minuty. Wymieszaj do uzyskania gładkiej polewy. Gotowym ganachem polej wystudzone ciasto. Na wierzchu punktowo nałóż dżem borówkowy i przy pomocy wykałaczki zrób w polewie „esy floresy”, aby uzyskać ozdobny marmurowy wzór. Ciasto wstaw do lodówki na kilka godzin, aż polewa stężeje.

Ciasto z borówkami i białą czekoladą - Delektujemy.pl

Zapisz się i odbierz darmowego e-booka od Ani Starmach

Dołącz do naszego newslettera i pobierz bezpłatny e-book z ulubionymi przepisami Ani Starmach. Szybkie desery, domowe ciasta i sprawdzone klasyki zawsze pod ręką.

WYSYŁAM...

Dziękujemy.
Na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z potwierdzeniem

Pobierając e-booka zapisujesz się do naszego newslettera i będziesz otrzymywać od nas co tydzień garść pysznych inspiracji.

E-book Delektujemy E-book Delektujemy