Słodkie inspiracje

Czujesz już ten zapach świeżo wyjętych z piekarnika wypieków?
Ślinka już leci na widok sernika?
Spraw, by te święta były wyjątkowe dla bliskich.

Osłodź Boże Narodzenie zarówno sobie, rodzinie, jak i przyjaciołom. Sprawdź nasze przepisy na wyjątkowo smakowite wypieki, które już wkrótce będą królować na Twoim stole.

Więcej

Poznaj nasze świąteczne produkty

Chociaż przez kilka lat o białych świętach mogliśmy sobie jedynie pomarzyć, to jednak Boże Narodzenie nadal kojarzy nam się z rozgwieżdżonym niebem, czerwonym od zimna nosem (jak u Rudolfa) oraz białym puchem. I chociaż nie zawsze można zobaczyć śnieg w święta, to jednak zawsze możemy nacieszyć oczy świeżo wypieczonym ciastem, przykrytym cukrem pudrem. Ten słodki dodatek z pewnością sprawi, że Boże Narodzenie odzyska swoją świąteczną magię. Jak sprawić, by te święta były wyjątkowo słodkie?

Więcej

Ciasto, ciasto i po świętach…

Serniki, makowce, pierniki czy keks to jedynie początek wszystkich słodkich pomysłów na to, by święta były po prostu smakowite. W ten krótki czas w roku możemy sobie pozwolić, by nie liczyć kalorii, a zamiast tego rozsmakować się w słodkościach, czy to robionych przez nasze babcie, mamy, czy przez nas samych! Słodkości jakie przygotujesz wspólnie z Delectą sprawią, że święta Bożego Narodzenia będą jeszcze bardziej magiczne, zarówno dla Ciebie, każdego dorosłego domownika, jak i dziecka! Sprawdź koniecznie, jakie przepisy na te święta proponujemy!

Na Twoim stole mogą pojawić się nie tylko te tradycyjne słodkości! W te święta polecamy na przykład domowe czekolady z pierniczkami i posypkami czy przepyszne aniołki zatapiane w pierniczku. Osłodzić możesz też rodzinne spotkanie, podając torcik 3 bit, który możesz wykonać całkowicie bez pieczenia! A sernik z rosą idealnie nada się jako mały deserek po świątecznym obiedzie.

Więcej

Z Delectą zawsze na świeżo

Jak wiadomo ciasta zawsze smakują najlepiej na świeżo. Dlatego zawsze przemyśl, jakie i ile ciast zrobić, tak by każdy gość mógł się w nich rozsmakować. Przelicz, ile osób spodziewasz się na poczęstunek. Warto też się zorientować, jakie smaki lubią poszczególni goście. Dzięki temu możesz postawić na takie wypieki, które szybko znikną z bożonarodzeniowego stołu. A co więcej, możesz narobić tyle ciasta, by każdy mógł zjeść i nic się nie zmarnowało. W końcu nie lubimy marnowania jedzenia – każde powinno znaleźć swoje miejsce w brzuchu, a już w szczególności wypieki przygotowane z Delectą!

Wypełnione słodyczą święta Bożego Narodzenia

Pewnie niejeden raz słyszeliśmy słowa „Nie rusz, to na święta!”. Z kolei u schyłku świątecznego czasu najczęściej słyszymy „Jedz, jedz, bo się zmarnuje!”. No dobra, może to małe skrajności, ale dobrze wiedzieć, co zrobić z niedojedzonymi ciastami. Część z nich możemy oczywiście przekazać naszym gościom, by zabrali ze sobą do domów! Najlepiej jest oddać wypieki z kremami, nie mogą one być bowiem mrożone.

Pamiętajmy też, że na świecie są ludzie, którzy nie mogą pozwolić sobie na zrobienie wystawnych świąt. Może warto więc niektóre ciasta przekazać dla tych, którzy zimę spędzają w schroniskach dla bezdomnych, bądź podzielić się z sąsiadami i rodzinami, którzy ze względu na stan majątkowy, nie mogli sobie pozwolić na tak wystawne święta. Delecta zachęca do dzielenia się dobrem nie tylko z rodziną, z całym światem!

Weź udział w konkursie

Słodkie święta z Delectą

Weź udział w konkursie i osłodź sobie święta atrakcyjnymi nagrodami! Do wygrania produkty i dekoracje marki Delecta.

Nie czekaj więc, tylko chwyć aparat w rękę i zachwyć nas pomysłem na bożonarodzeniową ozdobę swojego domu lub świątecznego stołu.

3 osoby wygrają piękną szklaną paterę w formie choinki oraz słodką paczkę z produktami Delecta.

Dodatkowo wyróżnimy 20 osób, które otrzymają pierniczkowe bombki i paczkę z produktami Delecta.

Co trzeba zrobić?

Pokaż nam kreatywne wykorzystanie pierniczków Delecta w domu!

Wejdź na naszą stronę z pomysłami na dekoracje: www.delektujemy.pl/porady/diy/

  • Przygotuj piękną dekorację świąteczną swojego domu lub bożonarodzeniowego stołu. Wykorzystaj do tego produkty marki Delecta!
  • Zrób zdjęcie przygotowanej dekoracji. Pamiętaj, by na fotografii znalazły się opakowania z wykorzystanymi produktami Delecty.
  • Wyślij swoje zgłoszenie TUTAJ.
  • Wygraj supernagrody na święta.

Zwycięskie prace publikujemy na naszej stronie: www.delektujemy.pl/porady/diy/

Pokaż nam swoje pomysły na oryginalną, świąteczną dekorację domu, prezentu czy bożonarodzeniowego stołu!
Rozwiń skrzydła swojej kreatywności, weź aparat w dłoń i zachwyć nas swoimi wyjątkowymi kreacjami (a przy okazji zachwyć zaproszonych gości!).
Niech magia świąt wypełni Twój cały dom.